سلام با توجه به سن کودکتان الان خیلی عقبه و مشکلاتش زیاده حتما باید هم کاردرمانی ذهنی بره و هم گفتاردرمانی چون درک درگیره حتما نیاز به مداخله مستقیم هست خودتان در منزل نمیتونید به تنهایی کار کنید حتما به مراکز کاردرمانی و گفتاردرمانی مراجعه کنید تا هم مهارت های شناختی و هم گفتاری باهم کار بشه .موفق باشید.

سلام باید کودک توسط یک گفتاردرمان به طور کامل ارزیابی بشه گاهی خطای به اصلاح تو دماغی حرف زدن عادتی است و گاهی ناشی از ضعف عضلات که باید توسط گفتاردرمان ارزیابی بشه و علت مسخص بشه.

سلام معمولا ناروانی طبیعی بین ۲/۵ تا ۵ سال شروع میشه و نوسان داره نوع ناروانی هم از نوع تکرار ه و کشش و گیر کمتر دیده میشه و کودک نسبت به اون اگاه نیست اگر ناروانی تبذیل به کشش یا گیر شد علامت شدید شدنه و باید پیگیری بشه ما معمولا ناروانی طبیعی رو با مشاوره درمان میکنیم و با خود کودک کار نداریم در واقع خود شما باید مواردی رو رعایت کنید از جمله گفتار اهنگین همراه کشش سرعت پایین گفتارکاهش هیجان و استرس پرهیز از مسافرت و مهمانی به مدت یک ماه تا زمان ثبات روانی گفتار اگر در مدت یک ماه بهتر نشد اون وقت مداخله مستقیم با خود بچه شروع میشه البته روش ها با هم فرق داره ولی ناروانی طبیعی بین سه تا شش ماه طول میکشه تا بهتر بشه اگر شما نگران باشید و به کودک استرس وارد کنید و بههش تذکر بدید بدتر میشه و ممکنه طولانی بشه .موفق باشید.

سلام درمان لکنت زبان نیازمند درمان مستقیم با خود فرده که توسط گفتاردرمانگر انجام‌میشه تا تکنیک‌های لازم رو اموزش بده مثل گفتار کشیده و اهنگین اموزش مکث مناسب و … که همگی نیازمند اموزش هستنود.

سلام حتما از طریق گفتاردرمانی پیگیر درمان باشید چون اگه اصلاح نشه برای کلاس اول هم مشکل خواندن و نوشتن پیدا میکنه این اختلال قابل درمان و اصلاح هست مخصوصا اینکه خودش هم اگاهه

تا سن چهار سالگی اگر واجی اصلاح نشد نیاز به مداخله و درمان هست تا سن پنج سالگی باید کودک مثل بزرگسال صحبت کنه و برای ورود به مدرسه آماده باشه.

 سلام بله کودک در سه سالگی باید حداقل ترکیبات سه کلمه ای داشته باشه اگر کودک تا سه سالگی تاخیر داشت حتما نیاز به بررسی دقیق و شروع مداخلات مستقیم داره

 سلام درمان آبریزش دهان و مشکلات بلع توسط گفتاردرمان انجام میشه و به کمک ماساژ و تحریکات داخل دهانی تا حد خیلی زیادی قابل درمان هست

سلام عزیزم درمان تا حد زیادی بستگی به شدت اتیسم داره ولی مطمعنا کاردرمانی و گفتاردرمانی بهترین درمان برای اختلات طیف اتیسم هست و اگر مداخلات به موقع انجام بشه حتی کودک می تونه به مدرسه عادی به و تاخیر جبران بشه موفق باشید.

بله کاردرمانی پس از سکته مغزی به برگشت حرکات خیلی می تواند کمک کند
البته پدر شما تایم طلایی را از دست دادند ولی هنوز هم میشه بهشون کمک کرد

بله کودک باید در سن ۶ ماهگی بدون کمک بنشیند و اگر تا ۸ ماهگی هنوز نشستن کامل را ندارد باید به کاردرمانی مراجعه کند

بله یکی از حیطه های کاری کاردرمانی اصلاح پوسچر است و با کمک تمرینات درمانی و تقویت عضلات می توان به اصلاح چرخش زانو کمک کرد

بله قطعا
با تکنیکهای کاردرمانی می توان کمک کرد تا کودک دستور پذیر شود و توجه و تمرکزش افزایش یابد

بله
کودک شما باید ارزیابی بشه و دلیل غلط های املایی اش مشخص شود
مثلا پایی بودن توجه بینایی و یا دقت شنیداری و یا اختلال یادگیری و بعد درمان مخصوص به هر کدام آغاز شود

بله قطعا کودک شما دچار نقص توجه هست البته باید ارزیابی دقیق انجام شود و بعد نظر قطعی داده شود